III. Marx György Emlékverseny
Paks, 2005. június 11-22.
10. forduló
2005.06.22 12:00:00

Almási, Zoltán- Ács, Péter1/2-1/2
Sasikiran, Krishnan- Berkes, Ferenc1/2-1/2
Sutovsky, Emil- Korchnoi, Viktor1/2-1/2

9. forduló
2005.06.21 15:00:00

Korchnoi, Viktor- Almási, Zoltán0-1
Berkes, Ferenc- Sutovsky, Emil1-0
Ács, Péter- Sasikiran, Krishnan0-1

8. forduló
2005.06.20 15:00:00

Almási, Zoltán- Sasikiran, Krishnan0-1
Sutovsky, Emil- Ács, Péter0-1
Korchnoi, Viktor- Berkes, Ferenc0-1

7. forduló
2005.06.19 15:00:00

Berkes, Ferenc- Almási, Zoltán1/2-1/2
Ács, Péter- Korchnoi, Viktor0-1
Sasikiran, Krishnan- Sutovsky, Emil1/2-1/2

6. forduló
2005.06.18 15:00:00

Almási, Zoltán- Sutovsky, Emil1-0
Korchnoi, Viktor- Sasikiran, Krishnan1/2-1/2
Berkes, Ferenc- Ács, Péter1/2-1/2

5. forduló
2005.06.16 15:00:00

Almási, Zoltán- Korchnoi, Viktor1/2-1/2
Sutovsky, Emil- Berkes, Ferenc1/2-1/2
Sasikiran, Krishnan- Ács, Péter1/2-1/2

4. forduló
2005.06.15 15:00:00

Ács, Péter- Almási, Zoltán0-1
Berkes, Ferenc- Sasikiran, Krishnan1/2-1/2
Korchnoi, Viktor- Sutovsky, Emil1-0

3. forduló
2005.06.14 15:00:00

Sasikiran, Krishnan- Almási, Zoltán1/2-1/2
Ács, Péter- Sutovsky, Emil1/2-1/2
Berkes, Ferenc- Korchnoi, Viktor0-1

2. forduló
2005.06.13 15:00:00

Almási, Zoltán- Berkes, Ferenc1-0
Korchnoi, Viktor- Ács, Péter1-0
Sutovsky, Emil- Sasikiran, Krishnan1-0

1. forduló
2005.06.12 15:00:00

Sutovsky, Emil- Almási, Zoltán1/2-1/2
Sasikiran, Krishnan- Korchnoi, Viktor1/2-1/2
Ács, Péter- Berkes, Ferenc1/2-1/2

III. Marx György emlékverseny

A verseny célja:
Megemlékezés Marx György fizikus professzorról.
Paks város és a magyar sakk-kedvelõ közönség számára világszínvonalú sakkverseny biztosítása.
Alkalmat adni paksi tehetségeinknek a tapasztalat-szerzésre.

A verseny védnöke:
Kovács József
Paksi Atomerõmû RT. Vezérigazgatója

A verseny fõtámogatója: Paksi Atomerõmû RT.

A verseny helyszíne:
Paks, ESZI, Fõiskolai épület,
Dózsa György út 95

A verseny idõpontja: 2005. június 12-22.

A verseny típusa: 6 résztvevõs, kétfordulós nagymester verseny.

A verseny erõssége: FIDE XV. Kategória, 2616 Élõ pont átlaggal

Játékidõ: Hat óra. Az elsõ negyven lépésre 2-2 óra, majd 1-1 óra zászló leesésig.

Résztvevõk: Viktor Korchnoi, Emil Sutovsky, Krishnan Sasikiran, Almási Zoltán, Berkes Ferenc, Ács Péter

Verseny Program

06.11. szombat 19:00 Megnyitó, Sorsolás
06.12. vasárnap 15:00 I. forduló
06.13. hétfõ 15:00 II. forduló
06.14. kedd 15:00 III. forduló
06.15. szerda 15:00 IV. forduló
06.16. csütörtök 15:00 V. forduló
06.17. péntek SZABADNAP
06.18. szombat 15:00 VI. forduló
06.19. vasárnap 15:00 VII. forduló
06.20. hétfõ 15:00 VIII. forduló
06.21. kedd 15:00 IX. forduló
06.22. szerda 12:00 X. forduló
  19:00 EREDMÉNYHÍRDETÉS, Díjkiosztó, Bankett

A verseny rendezõje: Atomerõmû TLK, Atomerõmû SE Paks

Fõbíró: Verõci Zsuzsa nemzetközi nagymester